X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 13 شهریور 1392 @ 11:41

مشکل گردشگران پل زمانخان به علت نبود محور جایگزین

طبیعت جذاب و دیدنی استان چهارمحال و بختیاری و هوای مطبوع این استان، وجود مناطق جنگلی بکر و دست نخورده، تالاب ها، رودخانه ها و چشمه های پرآب، شرایط مطلوبی را برای حضور انبوه گردشگران تابستانی به این استان فراهم کرده است و در این میان جاذبه گردشگری پل زمانخان و روستاهای حاشیه آن از اصلی ترین مقاصد گردشگری استان چهارمحال و بختیاری است که همه ساله به ویژه در فصل تابستان، گردشگران را به خود جذب کرده است.
قرارگرفتن استان چهارمحال و بختیاری در کنار استان های اصفهان و خوزستان، شرایط مطلوبی را برای توسعه گردشگری و حضور گردشگران در این استان فراهم کرده است، ولی نبود زیرساخت های کافی در کانون های گردشگری این استان، عرضه نامطلوب خدمات و نامناسب بودن زیرسـاخت های جاده ای، نبود کمربندی و وجود ترافیک گسترده در مسیرهای منتهی به کانون های گردشگری استان چهارمحال و بختیاری به ویژه جاذبه گردشگری پل زمانخان از مشکلاتی است که گلایه مسافران تابستانی به این استان را به همراه داشته است.
ترافیک زیاد خودرو در محورهای منتهی به این جاذبه، مشکلات زیادی برای گردشگران و مردم منطقه ایجاد کرده است به گونه ای که در روزهای تعطیل به ویژه ساعت های اوج ترافیک، مردم حدود دو تا سه ساعت در ترافیک خودروها معطل می شوند.
فرماندار سامان رفع مشکلات کانون تفریحی پل زمانخان را به عنوان مهم ترین قطب های گردشگری استان چهارمحال و بختیاری، ضروری خواند و گفت: نبود فضای کافی برای ساخت پارک خودروها و وجود ترافیک از مشکلات این جاذبه گردشگری است.
اسفندیار قربانی با بیان مشکللات اعتباری و تملک دارایی سال جاری این شهرستان در اجرای پروژه جدید عمرانی، پیگیری مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای افزایش سهم اعتبارات ملی برای اجرای طرح های این شهرستان را خواستار شد.
وی گفت: حضور گردشگران و مسافران تابستانی در این جاذبه قابل توجه است و محور فعلی جاده پل زمانخان نیز جوابگوی مسافران و گردشگران این منطقه تاریخی و توریستی نیست.
قربانی با بیان ایکه سامان از شهرستان های تازه تاسیس استان چهارمحال و بختیاری است، افزود: مسیر جایگزین برای حل مشکل ترافیک پل زمانخان از محور ارتباطی زیر هتل درنظر گرفته شده است که ضرورت دارد، اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری نسبت به ساخت محور جایگزین در این منطقه اقدام کند.
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ساخت محور جایگزین پل زمانخان، اظهار داشت: اجرای این طرح در شورای ترافیک استان چهارمحال و بختیاری تصویب شده است، مورد تاکید استاندار بوده و مسئولان اداره کل راه و شهرسازی استان نیز برای اجرای آن پیگیری می کنند.
سیدسعید زمانیان دهکردی با تاکید بر لزوم نقاط حادثه خیز محورهای ارتباطی شهرستان سامان با توجه به موقعیت گردشگری آن، گفت: اقدام لازم برای جذب اعتبارات ستاد حوادث غیر مترقبه کشور در این بخش ضروری است.
مسئولان اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری نیز در شورای برنامه ریزی شهرستان سامان، اختصاص اعتبار جدید شهرستانی برای اجرای این طرح را خواستار شدند.
جاذبه گردشگری پل زمانخان از بناهای با ارزش و قدیمی شهرستان سامان است که دارای دو دهانه پل است، این جاذبه 30 متر طول و 12 متر ارتفاع دارد.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد